Gebelikte Sabah Bulantısı Yararlıdır

15 October 2009 tarihinde tarafından eklendi.

Tüm sıkıntılarına rağmen gebelikte yaşanan mide bulantısının ve kusmaların aslında yararlı olduğu açıklandı. Anne adaylarına epeyce rahatsızlık etmesine rağmen sabah bulantılarının embriyoyu koruduğu ortaya çıktı.

Uzun zamandır doktorlar gebeliğin ilk dönemlerinde yaşanan mide bulantısının ve kusmanın aslında iyiye işaret olduğunu savunuyor ve bilim adamları sabah rahatsızlığının gebeler için iyi bir şey olup olmadığını araştırıyorlardı. Gebelikte kadınları sıkıntıya sokmasına rağmen embriyoyu vücuttaki atıklardan koruduğu için doktorlar bu durumun iyi olduğu sonucuna vardı.

bulanti

Uzmanlar kesin sonuç almak için sabah bulantıları yaşayan anne adayları üzerinde bir araştırma yaptılar. Şayet sabah rahatsızlıkları gerçekten sağlıklı bir gebeliğe işaretse bunu yaşayan anne adaylarının da çok sağlıklı olması gerekiyordu ancak araştırmaya katılan kadınların üçte birlik kısmında bazı sorunlar yaşandığı gözlemlendi.

Sabah bulantıları genellikle uzun süredir duran ve bakteri ve kimyasallar içeren yiyeceklerin tadından ve kokusundan kaynaklanıyor. Bunların dışında sigara ve alkol kullanımı da hamile kadınlarda bulantılara ve kusmalara sebep olabiliyor. Bu durum da doktorların sabah bulantılarının sağlıklı bir gebeliğe işaret ettiği konusundaki düşüncelerini destekliyor. Böylece hamile kadınlar ve embriyo kusma ile zararlı maddelerden kurtulmuş oluyorlar. Sabah bulantıları özellikle gebeliğin ilk 6-18 haftalık dönemlerinde görülüyor.

Bu sebeple uzmanlar her ne kadar anne adayları bu durumdan şikayetçi olsa da bulantı ve kusmaların aslında iyi bir şey olduğunu hatırlatıyor ve annelerin bu dönemde sabırlı olmaları gerektiğini söylüyorlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Şu Sayfamız Çok Beğenildi
Sperm Öldürücü Fitil