Gebelikte Elektroliz Yöntemiyle Epilasyon

2 December 2009 tarihinde tarafından eklendi.

Kadınlarda gebelik dönemi ile hormonlarda artış sebebiyle tüylenme görülmesi ve anne adayının rahatsızlık duyması da son derece olağandır. Doğum sonrası bu tüyler kendiliğinden yok olacaktır. günümüz koşullarında istenmeyen tüylerden kurlmak amacıyla türlü yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi epilasyondur. Elektroliz yöntemi ise biraz farklı olmakla birlikte neredeyse yüz yıldır uygulanmaktadır.

lazer

Elektroliz yönteminde cilt içine küçük ve ince bir iğne yerleştirilir ve elektrik akımı verilerek kıl kökü yakılarak tahrip edilir. Elektroliz yönteminin gebelik dönemine ilişkin olumsuz bir etkisi bildirilmemiştir.

Ancak gebeliğin son dönemlerinde meme başlarındaki tüyler için elektroliz yöntemi özellikle bebeğini emzirmek isteyen anneler için tavsiye edilmemektedir. Aynı şekilde karın bölgesindeki tüyler için de gebeliğin son üç ayına girildikten sonra bebeğin hareketlenmesine sebep olacağından uygun görülmemektedir. Bunun dışında bu yöntem bebeğe zarar vermez.

Bu işlemde anne ağrı hissedeceğinden rahatsızlık verebilir. Enfeksiyon riski de unutulmamalıdır. Bu yüzden son derece hijyenik ve steril koşulların sağlandığı uygun yerler seçilmelidir. Aslında bu işlemlerin doğum sonrasına ertelenmesi daha uygun olsa da lazer ve elektroliz yöntemlerinin bebeğe zararı yoktur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Şu Sayfamız Çok Beğenildi
Gebelikte Yumurtalık Kistleri