Gebeliğin 32. Haftasında Beslenme Düzeniniz

26 June 2009 tarihinde tarafından eklendi.

Birden fazla bebek bekliyorsanız, bes­lenme düzeniniz ve kilo alımınız hami­lelik döneminde son derece önemlidir. Besin ve kalori için en iyi kaynağınız gı­dalardır, ama her gün doğum öncesi vi­taminleri almanız önem taşır. Eğer hami­leliğin başında kilo almazsanız preeklampsi gelişme şansınız daha çoktur. Be­bekleriniz de küçücük olabilir.

İkiz bekliyorsanız, hedef kilo alımı (normal kilolu bir kadın için) 22.5’tur. Doktorunuz almanızı istediği kilodan bahsederken panik olmayın. İncelemeler, çoğul gebelik yaşayan bir kadının hedef kiloyu alırsa bebeklerinin çoğunlukla da­ha sağlıklı olduğunu göstermiştir.

Almanız gereken kiloyu nasıl alabilir­siniz? Sadece ekstra kalori eklemek size ve gelişmekte olan bebeğinize fayda sağlamaz. Boş kaloriyle dolu gereksiz gıdalar çok fazla yararlı değildir. Kalori­lerinizi belirli kaynaklardan alın.

Örneğİn, her gün bir süt ürünü veya protein için ekstra bir porsiyon yemek önemli­dir. Bu İki porsiyon, büyümekte olan be­beğinizin ihtiyaçlarını karşılamak için gereken ekstra kalsiyum, protein ve de­miri verir.
Bu durumu doktorunuzla ele alın; bir beslenme uzmanına gitmenizi önerebilir.

Doğum Öncesi Vitaminlerinizi Almaya Devam Edin

Doğum öncesi vitaminlerdeki vitamin ve demir sağlığınız ve bebeğinizin ya da bebeklerinizin sağlığı için temel oluştu­rur. Doğum zamanında anemi olursanız, düşük kan sayımı, her ikiniz ya da hepi­niz için olumsuz bir etki yapabilir. Kan nakline ihtiyaç duyma olasılığınız yük­selebilir. Doğum öncesi vitaminlerinizi her gün almaya devam edin!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Şu Sayfamız Çok Beğenildi
Gebelikte Yumurtalık Kistleri