Emzirirken Cici Annelere Küçücük Öneriler

2 August 2009 tarihinde tarafından eklendi.

Cici anneler…! Genel sağlığımız için beslenme ne kadar önemliyse, hamilelik ve doğum sonrası emzirme dönemlerindeki beslenme düzeniniz de çok önemli. Burada çok değerli yeni anneler ve hayatlarına girmiş o muhteşem varlıklar bebeklerinizin gelişimini sağlayan emzirme dönemleri için küçücük önerilerde bulunmak istiyoruz.

7736

Uzun belki de zaman zaman sıkıntılı hamilelik dönemini geride bıraktınız… bebeğiniz dünyaya geldi. Bebeğinizin gelişimi için beslenmesi gerekiyor… emzirmeye başladınız. Bu süreçte sizin de çok dikkatli beslenmeye ihitiyacınız var, hem kendiniz hem bebeğiniz için sağlıklı beslenmeniz gerekiyor. Emzirirken verilen süt ile birlikte vitamin, mineral ve protein eksilir, sağlığınızın bozulmaması için vitamin, mineral ve proteinlerin yerine konulması gerekir.

Eskiden halk arasında emziren annelere bol şekerli yada karbonhidratlı yedirilmesi gerektiği inancı çok yaygındı, günümüzde artık anneler daha sağlıklı beslenme programı uygulayabilmekte ve emzirirken kilo verebileceklerinin bilinciyle şeker-karbonhidrat içeren tek yönlü beslenmeden uzak duruyorlar. Aksi takdirde gebelik döneminde alınan kilolar kat be kat artıyor.

Hamilelikte de eğer dikkatli beslenmeye özen gösterdiyseniz yağ depolamamışsınızdır ve emzirirken kilo vermeniz çok kolay olur.

Sağlıcakla kalmanız dileğiyle….

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Şu Sayfamız Çok Beğenildi
Gebelikte Yumurtalık Kistleri