Doğum Sonrası 3. Ayda Anneye Tavsiyeler

29 June 2009 tarihinde tarafından eklendi.

Kaslar egzersiz nedeniyle ağrıyabilir 3 aydan biraz daha uzun bir süre önce is­tediğiniz her türlü egzersizi yapma onayı verildi.

Bu dönem ilk âdet döneminiz olabilir. Daha yoğun, daha uzun süreli ve daha farklı olabilir.
Doğum kontrolü konusunda herhangi bir şey yapmadıysanız, şimdi yapın! (Aynı yıl iki doğumgünü birden kutla­mak istemediğiniz sürece.) Bebek biraz gerginse ve kendisini ya­tıştırmaya ihtiyacı varsa ağlamasına izin vermek uygundur. Kilolarınız istediğiniz kadar hızlı yok olmuyor olabilir. Egzersiz yapmaya ve iyi beslenmeye devam edin. Amacını­za ulaşacaksınız!

Bebeğin dönüm noktalarını yazın; bunları bebeğin kitabına ya da bir gün­lüğe yazın.
Bebeğin bakımına katılmak için eşinizin yapabileceği işleri düşünün. Yapabildiği zaman yardım etmesine izin verin. Emzirmeyi bıraktıysanız bebeğin ba­basının onu biberonla beslemesine izin verin.

Kilonuzu ölçmek hâlâ gözünüzü kor­kutan bir iş olabilir. Ama sakin olun, iyi beslenmek ve egzersiz yapmak için sıkı çalışmaya devam edin. Emziriyorsanız ilk adet kanamanız bu dönemde olabilir. Hamilelikten önce­kine göre daha yoğun, daha uzun süre­li ve farklı olabilir.

Her şeyi kendiniz yapmaya çalışma­yın. Eşinizin ve diğer insanların yar­dım etmesine izin verin. Bebeğinizi besleme programı iyi hazır­lanmalıdır.

Kendinize zaman ayırın. Düzenli aktiviteler, örneğin egzersiz yapma, bebek oyun grupları ve diğer annelerle tanışma gibi, için ayarlama­lar yapın.

Hamilelikten önce giydiğiniz kıyafetle­rin bazıları üzerinize olmaya başlıyor. Bebeğin özel dakikalarını eşinizle pay­laşın.

Bebeğin seslerini kaydedin ya da resim çekin. Bir kayıt cihazı ve video kame­ra bunun için harikadır! Bebeği olan bir arkadaş bulun ve ço­cuk bakımı görevlerini paylaşın. Bu, kendinize vakit ayırmanız amacıyla her ikiniz içinde güzel bir yoldur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Şu Sayfamız Çok Beğenildi
Gebelikte Elektroliz Yöntemiyle Epilasyon