Doğum Korkusunu Yenebilirsiniz

14 December 2009 tarihinde tarafından eklendi.

Öncelikle yetkili kişilerden gerçek ve sağlıklı bilgileri almaya çalışın, merak ettiğiniz aklınıza takılan her konuda soruları sormaktan çekinmeyin.

Bebeninizde neler olacağı hakkında endişeleriniz varsa doktorunuzdan aldığınız bilgiler sizin endişelerinizi giderecektir. Bunun dışında duygusal anlamda da korkularınız olabilir. Bu anlamdaki korku ve endişelerinizi gidermek zor görünebilir bu yüzden jinekoloğunuzun önerisiyle psikolog yardımı alabilirsiniz.

Doğuma dair ve doğum sonrasındaki hayatınızı da planlamanız gerekir. Doğum için bir yer belirleyip doktorlarınız ile görüşmeli ve doğum ekibi hakkında bilgiler edinmelisiniz.

30959

Doğum sırasında ve sonrasında yakınlarınızdan kimler yanınızda olabilir, belirlemelisiniz. Çünkü eve dönüşte desteğe ihtiyacınız olacaktır. Eğer çalışıyorsanız, iş yerinizdeki müdürleriniz ve mesai arkadaşlarınız ile de görüşmeler yapmalısınız.

Doğuma yakın aylarda mümkün olduğunca rahat etmeye çalışın. Sizi sakinleştirecek ve rahatlacak meşguliyetleriniz olmalı. Özellikle son aydaki stresi azaltmak sizin için olduğu kadar bebeğiniz için de önemlidir.

Yardım almaktan çekinmeyin. Hem bedenen hem de duygusal anlamda doğuma yakın son günlerde sıkıntılarınız olabilir, yaşamınızı olumsuz etkilemesine izin vermemeye çalışmalısınız. Siz üstesinden gelemiyorsanız mutlaka destek alın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Şu Sayfamız Çok Beğenildi
İkinci Kez Anne Olmak İstiyorum Ama…