Beklenen Misafir:Bebeğiniz Kucağınızda

2 September 2010 tarihinde tarafından eklendi.

Beklenen Misafir
Hamilelik ve doğum! işte bir kadının hayatındaki en eşsiz ve olağanüstü olay. Rabbimin sadece kadınlara verdiği ve sonucunda anne olmayı nasip ettiği zorlu süreç.
O uzun ve yorucu yolculuk bitti ve işte siz minnacık yavrunuzu kucağınıza aldınız. Bebeğinizi ilk kucağınıza aldığınızda, belki de hayatınızın en heyecan verici anını yaşadınız. Belki de, sancılarınızın dinmesi ile rahat bir soluk alıp, bebeğinizin size hissettirdiği duygularla büyülendiniz. Aynı zamanda ise üstlendiğiniz sorumluluğun ne denli büyük olduğunu düşünerek biraz korkuya bile kapılmış olabilirsiniz.

İlk günler her zaman zordur. Sık sık ümitsizliğe ve çaresizliğe kapıldığınız zamanlar olacaktır. Birbirinize alışmanız biraz zaman alacaktır. Ancak Rabbimizin verdiği annelik içgüdünüz ve engin sevginiz size daima yardımcı olacaktır. Unutmayın ki bebeğiniz size ihtiyacı olan küçücük bir canlıdır, fakat aynı zamanda tahmin edemeyeceğiniz kadar da güçlüdür. Ona özen göstrin, fakat her şeyden uzakta cam bir fanusta da yetiştirmeyin Onu sevin, çok sevin fakat her şeyiyle size bağımlı bir insan hıı line getirmeyin.

Çocuk yetiştirmek zordur. Ancak dünyanın en zevkli işidir. Sizi ve bebeğinizi keyifli ve güzel günler bekliyor, işe, bu güzel deneyimi size yaşattığı ve anneliği nasip ettiği için Allah’a (c.c) şükrderek başlayın. Ondan sonra da anneliğin keyfini çıkarın…
Mutlu ve umut dolu güzel yarınlara…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.